Kreativní vzdělávání

pedagogů a lektorů

Semináře zaměřené na kreativní učení v ekologické výchově, sdílení dobré praxe, výměnu zkušeností a navazování spolupráce s našimi lektory. Nabízí účastníkům možnost naučit se, jak vytvořit originální výrobky pomocí dostupných materiálů a snížit tak negativní dopad na životní prostředí. Workshopy pro výtvarkáře, družinářky, učitele pracovních činností a další zájemce zahrnují praktickou i teoretickou část a probíhají v dílnách a ateliérech cirkulárního centra v prostorách pevnosti Josefov.


Letní soustředění

Semináře zaměřené na kreativní učení znovupoužití odpadových materiálů, sdílení dobré praxe, výměnu zkušeností a navazování spolupráce s našim centrem. Součástí programu je nejen tvoření z naší aktuální nabídky, ale také hodně prostoru pro diskuze, výměnu zkušeností a nápadů.

Program je rozdělený na 3 bloky (3 dny) — můžete se zúčastnit celého soustředění i jednotlivých bloků.

V ceně je kromě tvoření, kurzů a workshopů také občerstvení.

Termín: srpen (bude upřesněno)
Cena: (bude upřesněno)


DIVOKOLÁRNA

Stavba a renovace kol

Dílna DIVOKOLÁRNY je ve fázi příprav sháníme finance na vybavení. V dílně se zaměříme na opravy starých kol, stavbu kol z vyřazených dílů. Děti se naučí zalepit duši, opravit řetěz. Starší studenti si ze starých dílů mohou vyrobit rovnou celé kolo.

TEXTILNÍ DÍLNA

Ruční šití, výroba nášivek, šití na stroji

V textilní dílně se naučíte základy šití jehlou, zpracování jednoduchých střihů, zpracování přírodních materiálů a propojení různých technik. Budeme šít a vyrábět praktické i dekorativní předměty.

HUDEBNÍ DÍLNA

Hudební nástroje akustické i elektrické

Zaměříme se jak na jednoduché perkusní nástroje, chrastítka, tamburínky, bubínky, přes melodičtější xylofon po flétny různých druhů. Rádi bychom Vás tak inspirovali k Vašemu dalšímu tvoření a vidění světa, jako světa plného nových možností a nekonečného hravého objevování.

GRAFICKÁ DÍLNA

Grafické techniky, potisk různých materiálů

V grafické dílně si povíme o různých grafických metodách tisku. Jaká metoda je na co vhodná.
V praxi se budeme věnovat linorytu a suché jehle. Budeme tisknout na textil a papír.

UPCYKLAČNÍ DÍLNA

Kombinování různých technik

Volná upcyklace různých materiálů, kreativní dílna, kde se fantazii meze nekladou. Tvorbě v materiálové dílně bude vždy předcházet návštěva materiálové banky, každý si dle fantazie vybere materiály, se kterými daný den bude pracovat. 

KNIHAŘSKÁ DÍLNA

Výroba papíru, výrobky z papíru

Výroba papíru je základní recyklační technika, která má hlubokou historii. Asi ne každý ví, že úplně první papír v historii lidstva byl vyroben recyklací ze starého lněného oblečení a rybářských sítí.

Kreativnímu učení žáků a pedagogů se u nás věnuje 8 lektorů, kteří se zaměřují na různé techniky kreativní práce s odpadovými materiály.
Spolu s dětmi vyrábíme hudební nástroje a učíme se na nich hrát, stavíme divokola, vyrábíme papír, bloky, pracujeme se starým textilem a kreativně přetváříme další různorodé materiály. Otevíráme tak cestu k širokému využití nejrůznější druhů odpadových materiálů nejen sběrem ale i vzděláváním a hledáním cest jak s nimi kreativně pracovat.

Našimi lektory jsou:
Tomáš Kahl, Jan Kašpárek, Pavel Kahl, Andrea Kollová, Jana Zemanová, Aleš Černý, Lada Škaldová a Tomáš Mrkvica

Podpořte naši iniciativu, zachráníte tím desítky kilogramů využitelných odpadových materiálů a přispějete ke kreativnímu rozvoji žáků, lektorů a pedagogů. 
Podpořte využívání odpadových materiálů pro kreativní učení dětí | Darujme.cz

Vezměte své přátele, rodinu, kolegy a přijeďte k nám na workshop.