Kreativní vzdělávání

pedagogů a lektorů

Semináře pro kreativní učení a ekologickou výchovu

V našem cirkulárním centru v prostorách pevnosti Josefov nabízíme semináře zaměřené na kreativní učení v ekologické výchově. Tyto semináře jsou ideální pro výtvarkáře, družinářky, učitele pracovních činností a všechny, kteří hledají inspiraci pro sdílení dobré praxe a výměnu zkušeností.

Účastníci mají jedinečnou příležitost:

 • Naučit se, jak vytvářet originální výrobky: Využijte dostupné materiály k vytvoření užitečných a kreativních výrobků.
 • Snížit negativní dopad na životní prostředí: Poučíme vás o udržitelných metodách a technikách.
 • Teoretické a praktické znalosti: Naše workshopy zahrnují jak praktické, tak teoretické aspekty a probíhají v dílnách a ateliérech našeho centra.

Nabízíme prostor pro navazování spolupráce s našimi lektory a pro sdílení inspirujících nápadů a metod. Připojte se k nám a staňte se součástí komunity, která se zasazuje o pozitivní změnu ve vzdělávání.Otevíráme hudební dílnu pro pedagogy, lektory a všechny hudební nadšence!

Připojte se k nám na jedinečném víkendovém semináři 20. až 21. dubna, kde se dozvíte, jak vyrábět hudební nástroje z běžně dostupných materiálů. Tento seminář je určen pro pedagogy, lektory a všechny, kteří mají zájem o propojení hudby, vzdělávání a udržitelnosti.

Co se naučíte:

 •  Techniky výroby hudebních nástrojů ze zbytkových materiálů.
 • Jak prostřednictvím kreativní tvorby sdílet s žáky důležitá témata o
  udržitelnosti a cirkulární ekonomice
 • Inspirativní metody pro začlenění kreativního učení do vašich
  hodin.

Společně si vyrobíme:

 • Bubínek z dutinky a PET lahve
 • Tamburína z dutinky, PET lahve a zátek od nápojů
 • Xylofon z PET lahví
 • Flétny z plastových trubek

Detaily semináře:

 • Datum: 20 - 21. dubna
 • Čas: Přesný čas bude upřesněn.
 • Místo: Okružní 242, Jaroměř - Josefov
 • Cena: ZDARMA

Ubytování: Ubytování je možné domluvit v Penzionu Wunsch v pevnosti Josefov, cca 5 minut chůze od místa konání semináře.

Pro více informací volejte na 725 815 150 nebo pište na info@recyupcy.cz.

Jak se přihlásit: Zájemci se mohou přihlásit vyplněním online formuláře níže.

Neváhejte se připojit k našemu vzrušujícímu víkendu plnému hudební tvorby a učení. Těšíme se na vaši účast!

Video pozvánka na hudební dílnu

Kapela RecyKmen, která stojí za vymýšlením a výrobou hudebních nástrojů z upcyklovaných materiálů byla 6.3.2024 na návštěvě v pořadu SAMA DOMA 

Hudební dílna pro pedagogy nabízí komplexní program, ve kterém se pedagogové a hudební nadšenci naučí vyrábět funkční hudební nástroje z běžně dostupných materiálů. Workshop se zaměřuje nejen na praktické dovednosti, ale také poskytuje hlubší porozumění konceptu cirkulární ekonomiky. Účastníci získají vhled do toho, jak cirkulární ekonomika ovlivňuje budoucí rozvoj, jaké přináší výzvy a příležitosti, a jak tyto koncepty efektivně předávat studentům prostřednictvím kreativního a praktického učení. Tento přístup umožňuje spojení teorie s reálnými aplikacemi, což posiluje pochopení udržitelnosti a inovativního využívání materiálů ve vzdělávacím procesu.

Cena:

 • Cena workshopu je dotovaná z grantu, to nám umožňuje ho pro vás otevřít zdarma.
 • Pro registraci zanechte své iniciály a kontakt. Bližší informace vám zašleme.

Přidejte se k nám a využijte tuto jedinečnou příležitost spojit svou vášeň pro hudbu s udržitelným životním stylem.


DIVOKOLÁRNA

Stavba a renovace kol

Dílna DIVOKOLÁRNY je ve fázi příprav sháníme finance na vybavení. V dílně se zaměříme na opravy starých kol, stavbu kol z vyřazených dílů. Děti se naučí zalepit duši, opravit řetěz. Starší studenti si ze starých dílů mohou vyrobit rovnou celé kolo.

TEXTILNÍ DÍLNA

Ruční šití, výroba nášivek, šití na stroji

V textilní dílně se naučíte základy šití jehlou, zpracování jednoduchých střihů, zpracování přírodních materiálů a propojení různých technik. Budeme šít a vyrábět praktické i dekorativní předměty.

HUDEBNÍ DÍLNA

Hudební nástroje akustické i elektrické

Zaměříme se jak na jednoduché perkusní nástroje, chrastítka, tamburínky, bubínky, přes melodičtější xylofon po flétny různých druhů. Rádi bychom Vás tak inspirovali k Vašemu dalšímu tvoření a vidění světa, jako světa plného nových možností a nekonečného hravého objevování.

GRAFICKÁ DÍLNA

Grafické techniky, potisk různých materiálů

V grafické dílně si povíme o různých grafických metodách tisku. Jaká metoda je na co vhodná.
V praxi se budeme věnovat linorytu a suché jehle. Budeme tisknout na textil a papír.

UPCYKLAČNÍ DÍLNA

Kombinování různých technik

Volná upcyklace různých materiálů, kreativní dílna, kde se fantazii meze nekladou. Tvorbě v materiálové dílně bude vždy předcházet návštěva materiálové banky, každý si dle fantazie vybere materiály, se kterými daný den bude pracovat. 

KNIHAŘSKÁ DÍLNA

Výroba papíru, výrobky z papíru

Výroba papíru je základní recyklační technika, která má hlubokou historii. Asi ne každý ví, že úplně první papír v historii lidstva byl vyroben recyklací ze starého lněného oblečení a rybářských sítí.

Kreativnímu učení žáků a pedagogů se u nás věnuje 5 lektorů, kteří se zaměřují na různé techniky kreativní práce s odpadovými materiály.
Spolu s dětmi vyrábíme hudební nástroje a učíme se na nich hrát, stavíme divokola, vyrábíme papír, bloky, pracujeme se starým textilem a kreativně přetváříme další různorodé materiály. Otevíráme tak cestu k širokému využití nejrůznější druhů odpadových materiálů nejen sběrem ale i vzděláváním a hledáním cest jak s nimi kreativně pracovat.

Našimi lektory jsou:
Tomáš Kahl, Jan Kašpárek, Dalibor Ludvík, Andrea Kollová, Jana Zemanová a Tomáš Mrkvica

Podpořte naši iniciativu, zachráníte tím desítky kilogramů využitelných odpadových materiálů a přispějete ke kreativnímu rozvoji žáků, lektorů a pedagogů. 
Podpořte využívání odpadových materiálů pro kreativní učení dětí | Darujme.cz

Vezměte své přátele, rodinu, kolegy a přijeďte k nám na workshop.