Upcyklační dílna

V upcyklační dílně se zaměříme na praktické upcyklování, tj. vytváření nových produktů z odpadových materiálů. Workshop je koncipován jako příležitost pro účastníky k tomu, aby se naučili základům upcyklace a vytváření nových předmětů ze starých materiálů.

Během workshopů představíme různé druhy materiálů, které se dají upcyklovat, jako jsou staré oblečení, papír, plasty nebo dřevo. Účastníci se mohou naučit, jak tyto materiály přeměnit na nové výrobky, jako jsou například tašky, šperky, květinové aranžmá nebo dekorace.

Workshop zahrnuje praktické cvičení, ve kterém by si účastníci vyzkouší vytváření nových věcí ze starých materiálů pod vedením zkušeného lektora. Účastníci spolu sdílejí své vlastní nápady na upcyklování a společně se zaměřují na vytvoření nových produktů v týmové práci.

Cílem workshopů je ukázat, že využití odpadů může být kreativní a udržitelné. Účastníci odnesou nové znalosti a inspiraci pro své vlastní projekty.

Upcyklačními dílnami vás provedou lektoři Jana Zemanová, Lada Škaldová, Tomáš Hak, Tomáš Mrkvica

Loutky

3. - 9. tř.

Z vybraných materiálů naší materiálové banky si vyrobíme loutky a divadelní kulisy. Závěrem si s loutkami můžeme zahrát divadlo.

Délka: 180 minut
Kapacita: 20 osob
Cena: dle individuální domluvy

Náramky a náušnice

8. - 9. tř. a SŠ

Na workshopu si ukážeme, jak si lze z odpadových materiálů vyrobit jednoduché módní doplňky.

Délka: 180 minut
Kapacita: 10 osob
Cena: dle individuální domluvy

Mozaiky

1. - 9. tř.

Obsahem workshopu bude výroba rámečků, rozbíjení starého nádobí a skla a skládání koláží ze střepů.

Délka: 180 minut
Kapacita: 20 osob
Cena: dle individuální domluvy