Co je nového?

Zůstaňme ve spojení

Chcete mít přehled o aktualitách a dění v cirkulárním centru?
Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat.

Ve středu 3. května jsem pro základní školu Boženy Němcové připravili ekologický den. Děti si u nás vyzkoušely výrobu ručního papíru, keramickou mozaiku ze starých hrnků, vyrobily si hudební nástroje a společně si na ně zahrály. Od lektorky Jany Zemanové se dozvěděly podrobnosti o různých druzích odpadových materiálů, jaké jsou aktuální možnosti...

Včera jsme v rámci festivalu umění a kreativity ve vzdělávání připravili pro sedmáky základní školy Broumov 3 workshopy na téma výroby hudebních nástrojů a výroby postaviček formou svařování a šití.

První týden v dubnu proběhl první workshop v naší nové hudební dílně. Lektoři Tomáš Kahl, Jan Kašpárek a Pavel Kahl nám představili prototypy hudebních nástrojů jako píšťaly a flétny z plastových rour, bubínky z plechovek a PET lahví, jednostrunný cimbál, kachlofon ze staré dlažby nebo petkofon z lahví od Coca-Coly, a jejich tónovou rozmanitost.

Začátkem Dubna se nám podařilo do partnerských sběrných dvorů v Hradci Králové a Jaroměři rozmístit naše kontejnery, které jsme upcyklovali spolu s dětmi se ZUŠ Jaroměř a umělcem Petrem Lenfeldem. Viz. předchozí článek.