Co je nového?

Zůstaňme ve spojení

Chcete mít přehled o aktualitách a dění v cirkulárním centru?
Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat.

Minulý víkend se u nás v prostorách Umělecké kolonie Bastion IV v pevnosti Josefov konal inspirativní seminář "Hudební dílna pro pedagogy" .
Tato událost přilákala pedagogy, lektory a další nadšence, kteří se zajímají o propojení hudby s udržitelností a chtěli se naučit vyrábět hudební nástroje z odpadových materiálů.

I v chladných dubnových dnech neztrácejí šikovní čtvrťáci ze Základní školy Josefov nadšení. Právě dnes se totiž pustili do výroby pece a kulis, které budou hrát hlavní roli v jejich dramatickém představení. Těšíme se na jedinečný zážitek, kdy se škola promění v arénu pro vyprávění pověsti o jahelníku.

V malebné jihomoravské vesničce Vacenovice se nedávno uskutečnil den plný učení a tvůrčí činnosti, který pořádal tým Cirkulárního centra. Tento den byl zasvěcen upcyklaci a cirkulární ekonomice, účastníci se dozvěděli o smyslu upcyklace a znovuvyužití věcí a sami si mohli něco vytvořit.

V sobotu 6. dubna 2024 se Cirkulární centrum Jaroměř zapojilo do prvního ročníku festivalu ReFashanda v Ostravě. Tento festival, který se konal na výstavišti Černá Louka, nabídl návštěvníkům bohatý program zaměřený na udržitelnou módu a cirkulární ekonomiku.

Znáte pořad Libovky Pepy Libického, který vysílá televize Prima? Je to seriál pro všechny, kterým se líbí ručně vyrábět, rekonstruovat, budovat, tvořit, ale neví z které strany se do toho pustit. Divákům v návodech a postupech ukáže, jak pracovat s nářadím a nástroji i jaké materiály a technologie zvolit, aby se dílo podařilo.

Bylo nám velkou ctí, když jsme nedávno dostali jedinečnou příležitost vystoupit v oblíbeném pořadu Sama doma. Tento moment byl pro nás příležitostí, jak se podělit o naše znalosti a zkušenosti s širokou veřejností.