Kreativní vzdělávání

Cirkulární centrum nabízí vzdělávací programy pro školy, pedagogy a firmy i volnočasové aktivity a kroužky pro veřejnost. Vybírat můžete z naší nabídky, nebo společně sestavíme program na míru vašim potřebám.

Význam odpadových materiálů pro kreativní učení

Materiálové možnosti některých odpadových předmětů mohou značně obohatit jeho rozsahovou paletu. Důsledkem těchto kroků je nejen zpestření výuky, ale také i určitá změna přístupu k materiálům, které nás obklopují. Praktická propagace postoje, že kreativitě se meze nekladou a také, že vše kolem nás má hodnotu, (nebo ji s trochou snahy může opět získat) vede daleko za hranice nejen upcyklace, ale i kreativního učení. Co se týká materiálů a zvyšování jejich rozmanitosti ve výuce jde rozhodně o přínos, nejen z hlediska ekologické výchovy.Seznamování s novými materiály rozšiřuje pole znalostí žáka a také podporuje a rozšiřuje jeho kreativitu 

Kreativnímu učení žáků, pedagogů a veřejnosti se u nás věnuje tým zkušených lektorů, kteří se zaměřují na různé techniky práce s odpadovými materiály.
Spolu s žáky vyrábíme hudební nástroje a učíme se na nich hrát, stavíme divokola, vyrábíme papír, bloky, pracujeme se starým textilem a přetváříme další různorodé materiály. Otevíráme tak cestu k širokému využití nejrůznější druhů vyhazovaných materiálů nejen sběrem ale i vzděláváním a hledáním cest, jak s nimi kreativně pracovat.

Chcete podpořit naši iniciativu? Zachráníte tím desítky kilogramů využitelných odpadových materiálů a přispějete ke kreativnímu rozvoji žáků, lektorů a pedagogů. 

Podpořte využívání odpadových materiálů pro kreativní učení dětí | Darujme.cz

Vezměte své přátele, rodinu, kolegy a přijeďte k nám na workshop.