TVŮRČÍ DÍLNY

Program pro školy 2023

Zde najdete přehled aktuálně nabízených workshopů a přednášek pro základní školy.


Přehled tvůrčích dílen v Umělecké kolonii Bastion IV

DIVOKOLÁRNA

Stavba a renovace kol

Další dílnou, která je ve fázi příprav je DIVOKOLÁRNA. V dílně se zaměříme na opravy starých kol, stavbu kol z vyřazených dílů. Děti se naučí zalepit duši, opravit řetěz. Starší studenti si ze starých dílů mohou vyrobit rovnou celé kolo.

TEXTILNÍ DÍLNA

Ruční šití, výroba nášivek, šití na stroji

V textilní dílně se naučíte základy šití jehlou, zpracování jednoduchých střihů, zpracování přírodních materiálů a propojení různých technik. Budeme šít a vyrábět praktické i dekorativní předměty.

HUDEBNÍ DÍLNA

Hudební nástroje akustické i elektrické

Hudební dílna je zatím v rámci příprav. Chystáme se v josefovské pevnosti vytvořit inkubátor hudebních nástrojů. Výroba chrastítek a bubínků je poměrně jednoduchá s jasným výsledkem. Výroba elektrických nástrojů bude čistá zvuková laboratoř.

GRAFICKÁ DÍLNA

Grafické techniky, potisk různých materiálů

V grafické dílně si povíme o různých grafických metodách tisku. Jaká metoda je na co vhodná.
V praxi se budeme věnovat linorytu a suché jehle. Budeme tisknout na textil a papír.

MATERIÁLOVÁ DÍLNA

Kombinování různých technik

Volná upcyklace různých materiálů, kreativní dílna, kde se fantazii meze nekladou. Tvorbě v materiálové dílně bude vždy předcházet návštěva materiálové banky, každý si dle fantazie vybere materiály, se kterými daný den bude pracovat. 

KNIHAŘSKÁ DÍLNA

Výroba papíru, výrobky z papíru

Výroba papíru je základní recyklační technika, která má hlubokou historii. Asi ne každý ví, že úplně první papír v historii lidstva byl vyroben recyklací ze starého lněného oblečení a rybářských sítí.