Kulturní akce

K práci v Cirkulárním centru patří i zábava. Vedle vzdělávacích programů tak pořádáme udržitelné festivaly, sympozia, výměnné bazárky - SWAP, hudební vystoupení, zábavu pro dospělé i pro děti. 

Cirkulární sympozium, vernisáž a výstava

Sympozium: 1. - 12. 7. 2024 - BASTION IV, PEVNOST JOSEFOV, JAROMĚŘ

Vernisáž: Pátek 12. 7. 2024 – ZŠ PRAKTICKÁ, PEVNOST JOSEFOV, JAROMĚŘ

Zahájení výstavy: Sobota 13. 7. 2024 ZŠ PRAKTICKÁ, PEVNOST JOSEFOV, JAROMĚŘ

Od 1.7. - 12.7. bude v Pevnosti Josefov v areálu Umělecké kolonie Bastion IV probíhat umělecké sympozium zaměřené na znovuvyužívání věcí.
Sympozia se zúčastní různí umělci z Čech i Slovenska
Vernisáž a výstava je součástí festivalu "Oživlý Josefov". 


Vernisáž je zaměřena na přilákání návštěvníků zajímajících se o cirkulární ekonomiku a udržitelnost v kultuře a nabízí alternativu k tradičnímu historickému obsahu festivalu Oživlý Josefov.

Interaktivní mapa a skryté artefakty:
V rámci Cirkulárního sympozia umělci vytvoří řadu originálních artefaktů, které budou skryty na rozličných místech po celém Josefově. Interaktivní mapa vám umožní najít tyto skryté poklady. Pro ty co znají geocaching to bude zajímavé zpestření této aktivity a budete mít možnost objevit různá zákoutí rozlehlé pevnosti.

Program události:
Vernisáž:
Pátek, 12. července
Od 18:00
ZŠ Praktická Jaroměř, Josefov na Komenského 392
Vernisáž zahajuje výstavu, která ukazuje umělecké interpretace a projekty zaměřené na znovuvyužití materiálů a udržitelnost. Tento večer nabídne možnost setkat se s umělci a nahlédnout do jejich tvořivých procesů.

Výstava:
Od Soboty, 13. července
10:00 - 18:00
ZŠ Praktická Jaroměř, Josefov na Komenského 392

Během dne můžete navštívit výstavu, která bude obohacena o performace, kreativní workshopy s recyklovanými materiály a diskuse s umělci a odborníky na téma cirkulární ekonomiky. Tato akce poskytuje návštěvníkům jedinečný kulturní zážitek, který doplňuje tradiční historické a dobové aktivity festivalu Oživlý Josefov a zároveň přináší nové perspektivy na udržitelnost a umění. 

V rámci výstavy 13.7. jsme pro vás připravili opravárnu hraček.

Na výstavě budou ostřílení opraváři Diana a Jirka, kteří 8 let spravovali veřejnou opravárnu v Estonsku a nyní s iniciativou "Drží" pomáhají popularizovat opravování i v Čechách. Do dílničky můžete přinést hračky, které potřebují péči a opravu – autíčka, panenky, roboty, panďuláčky, stavebnice, blikadla a hejbadla – s trochou tvořivosti se dá opravit vše! V dílničce je důraz na to, aby si majitelé hraček (nebo rodiče) zkusili opravit hračky pokud možno svépomocí. Opraváři jsou zde jako průvodci, kteří v nesnázi přiloží ruku k dílu a pomohou bezpečně a úspěšně projekt dokončit. Na místě bude možnost opravit hračky, které potřebují textilní práci, náhradu dílu nebo drobný zásah do elektroniky. 

Přijďte objevit, jak může moderní umění a inovace oživit historické prostředí Josefova.


RECY-UPCY: festival recyklovaného designu

Brány festivalu RECY-UPCY se již potřetí otevřou veřejnosti v sobotu 12. 10. 2024.

Akce, jejímž znamením je recyklace do posledního šroubku, nese motto "zachraňuj a tvoř." Návštěvníkům zprostředkuje netradiční pohled na možné využití materiálů, které jsou zdánlivě nepotřebné.