Příprava kontejnerů na sběr materiálů

07.03.2023

Město Jaroměř nám nabídlo k dalšímu využití vyřazené plechové kontejnery. My jsme se rozhodli je využít k vytvoření sběrné sítě materiálů pro naší materiálovou banku.

Jako společnost jsme si už zvykli třídit kde co a vhazovat vytřízené suroviny do sběrných kontejnerů. Pros naši materiálovou banku hledáme ideální dodavatelské řetězce jak zajistit stálý přísun využitelných nepotřebných materiálů. Proto se velmi nabízí využít stávající systém a jen na vhodná místa rozmístit naše označené kontejnery. 

Pro pomoc s vhodným a poutavým označením našich kontejnerů jsme se rozhodli oslovit streetartového umělce Petra Lenfelda a místní základní uměleckou školu. 

V únoru jsme převzali 8 kontejnerů od technických služeb města Jaroměř, kontejnery jsme obrousili a nastříkali šedou základní barvou. 

6.3. proběhl přípravný workshop s dětmi. Děti si na nanečisto vyzkoušeli práci se speciálními streetartovými spreji a s instrukcemi od lektora Petra Lenfelda posprejovali dvě vyřazené dveře.
Po zkoušce jsme se domlouvali jak to celé uchopit, aby se povedlo kontejnery líbivě nastříkat. A nedělali nám ve veřejném prostoru ostudu.

13.3. Začalo samotné sprejování na kontejnery, děti se do tvůrčí práce pustili s opravdovým zápalem. Připravili si výkresy s návrhy, které na kontejnery spolu s lektorem přenesly. 

20.3. Děti obrázky obtáhli ještě tlustými akrylovými fixami.

26.3. Přišli do kolonie další umělci, kteří kontejnery ozdobili dle vlastní fantazie, vznikly tak velmi originální objekty, které v dalších dnech umístíme do veřejného prostoru spolu s informační cedulí o projektu RECYUPCY a materiálové bance. 

Od Dubna budou kontejnery umístěny na těchto místech:


FOTO Jana Fialová a Tomáš Mrkvica/Josefov