Cirkulární centrum v pořadu SAMA DOMA

08.03.2024

Bylo nám velkou ctí, když jsme nedávno dostali jedinečnou příležitost vystoupit v oblíbeném pořadu Sama doma. Tento moment byl pro nás příležitostí, jak se podělit o naše znalosti a zkušenosti s širokou veřejností.

Na záznam, kde vystoupili Tomáš Mrkvica a Jana Zemanová se můžete podívat zde.

Iniciativa pro toto vystoupení přišla přímo od autorky pořadu, Iva Kozáková, která nás požádala o pomoc při výběru dalších hostů, jež by mohli na téma udržitelnosti přinést nové pohledy a inspiraci. S radostí jsme přijali tuto výzvu a byli jsme poctěni, že můžeme přispět k výběru hostů, kteří svým přístupem a projekty reprezentují hodnoty cirkulární ekonomiky.

Mezi dalšími vybranými hosty byli  

V úterý 5.3. na téma udržitelnost a sociální podnikání
Markéta Vinkelhoferová z asociace TESSEA
Eva Štibingerová z Federace nábytkových bank a reuse center
Lucie Poubová ze Swap Prague

Ve středu 6.3. na téma výroba hudebních nástrojů z recyklovaného materiálu
V pořadu vystoupila kapela RecyKmen s Janem Kašpárkem, Tomášem Kahlem a Pavlem Kahlem, kteří v pořadu představili hudební nástroje vyrobené z recyklovaných materiálů. Díky klukům také máme možnost dál dětem předávat nápady jak například jednoduše vyrobit bubínek nebo benjo.

Ve čtvrtek 7.3. na téma eko-design z udržitelných, recyklovaných materiálů
Jitka Hvězdová z REBORN DESIGN 
Katerina Samiecová z Lavaris s.r.o.
Karolína Petřeková nadějná studentka designu z ČVUT
Hovořili v pořadu Sama doma o eko-designu, udržitelnosti a představili divákům proces recyklace a odpadní materiály ze kterých studenti mají příležitost vytvářet své projekty.

Naše dojmy a zpětná vazba od diváků

Vystoupení v pořadu Sama doma bylo pro nás výjimečné nejen kvůli možnosti sdílet naše poselství s diváky, ale i kvůli nesmírně pozitivním reakcím, které nám po odvysílání přišly. Tyto reakce nám znovu potvrdily, že veřejnost má o témata udržitelnosti velký zájem a že naše práce má smysl.

Chceme poděkovat všem, kteří nám po vystoupení poslali své poděkování, otázky a podněty. Každá taková reakce pro nás znamená motivaci pokračovat v naší práci a snažit se o ještě větší zapojení a šíření osvěty o cirkulární ekonomice.

Výzvy, které před námi stojí, jsou velké, ale společně s komunitou, odborníky a veřejností věříme, že můžeme učinit zásadní kroky ke zlepšení stavu naší planety pro budoucí generace.